Priče o Tri mora – KROZ STRIP

U sklopu projekta „Očuvanje Tradicije Ribarstva i Akvakulture u Posedarju, Ražancu i Poličniku“ (OTRARIA), učenici osnovnih škola iz Ražanca, Poličnika i Posedarja su izrađivali kreativne radove na temu prirodne i maritimne baštine područja tri mora s karakterističnim glavnim likovima.

Zadani oblik kreativnog rada je bio – STRIP – savršeni oblik likovnog i literaturnog izražavanja koji može dočarati svaku temu na zanimljiv način.

Produkt tog krreativnog pothvata je edukativna knjižica “MLADI PRIČAJU PRIČE O TRI MORA – kroz strip”.

U knjižici se nalaze kratki stripovi koji na edukativan i šaljiv način prikazuju našu okolinu ali i kritički promatraju situaciju koja nas okružuje te promjene koje se događaju u moru te kako one utječu na nas. Naoružani svojom maštom, bojicama i znanjem, naše mlade snage su nam ispričale svoje priče kroz dodijeljenog glavnog lika:

Kreatori su u kratkom vremenskom roku dali svoju skicu za stripove, koje smo potom digitalizirali i dali im jedno novo ruho. U izradi stripa sudjelovale su:

Uz svaki strip možete naći idejne kreatore i autore stripa te kratke pozadinske pričice o glavnim likovima

Strip možete preuzeti na klikom na Priče o Tri mora kroz strip – zbornik učeničkih radova ili ga nađi pod rubrikom DOKUMENTI na stranici Društva 20000 milja a par kadrova stripova možete vidjeti u nastavku.

OTRARIA za cilj ima osigurati prepoznatljivost područja LAGUR-a Tri mora s naglaskom na područje Posedarja, Ražanca i Poličnika te njegovih lokalnih dionika (uzgajivača školjkaša, ribara i ostalih dionika u sektoru ribarstva) među stanovnicima i posjetiteljima tog kraja. Aktivnosti su usmjerene na učenike, mlade te ostalo lokalno stanovništvo i posjetitelje područja.

Projekt je prijavljen na natječaj u sklopu Mjere 2.2. Potpora vrednovanju, zaštiti i promociji kulturne – maritimne baštine te tradicije ribarstva i akvakulture u okviru provedbe Lokalne razvojne strategije u ribarstvu FLAG-a Tri mora za razdoblje 2014.-2020.

Ukupna vrijednost projekta je 30.583,53 € (230.431,59 kn), od čega je doprinos Europskog fonda za pomorstvo i ribarstvo 85% (25.996,00 €, odnosno 195.866,85 kn), a Republike Hrvatske 15% (4.587,53 €, odnosno 34.564,74 kn).

Projekt provodimo u partnerstvu s TZO Ražanac i OŠ Braća Ribar Posedarje

Voditeljica projekta: Barbara Čolić
Šifra projekta: ID_F3M-722-06
Sredstva: 30.583,53 €
Izvor financiranja: Europski fond za pomorstvo i ribarstvo (EFPR) (85%) i Republika Hrvatska (15%)

Sadržaj je u isključivoj odgovornosti udruge Društvo istraživača mora 20000 milja i ni pod kojim se uvjetima ne može smatrati kao odraz stajališta Europskog fonda za pomorstvo i ribarstvo.