Operation Wallacea u Hrvatskoj – CROPWALL – Mljet 2017.

Operation Wallacea u Hrvatskoj – CROpwall je projekt ljetne škole bioloških znanosti (Dinaric karst biodiversity course). Organiziran kao edukacijsko-ekspedicijsko-istraživački projekt višemjesečnog volonterskog kampa financiran donacijom britanske organizacije Operation Wallacea koja je proizašla kao inicijativa akademske zajednice Sveučilišta u Oxfordu. Volonterski kamp u prvoj godini Cropwalla bio je smješten u Nacionalnom parku Mljet gdje je više od 150 studenata diljem svijeta prošlo program edukacije i usavršavanje vještina istraživanja o morskom okolišu kroz biološka istraživanja. Sudionici su stekli nova znanja i vještine na temu održivog načina života, pravilnog gospodarenje prirodnim morskim resursima, te im je podignuta svijesti o zaštićenim i ugroženim morskim vrstama te morskom ekosustavu u cjelini. Uz sve to, sudionici volonteri su kroz svoju obuku prikupljali važne podatke za znanost, te su sudjelovali u istraživanju zajednica ježinaca, riba, posidonije i plemenite periske. Uspješno proveden projekt nastavit će se nagodinu!

Program se provodi u partnerstvu s organizacijom Operation Wallacea i udrugom Deep Blue Explorers te Javnom ustanovom Nacionalni park Mljet.