Predstavljanje projekta HORIZON SeaTecHub

Počeo je projekt Horizon Europe SeaTecHub kojeg financira EU, naš prvi HORIZON projekt.

Dugo iščekivani projekt Horizon Europe SeaTecHub, financiran od strane Europske unije u okviru programa Horizon Europe, službeno je započeo 1. lipnja 2023. Društvo 20000 milja u suradnji s cijenjenim institucijama i organizacijama koje su partneri na projektu, s ponosom objavljuje svoje sudjelovanje u ovom projektu.

Kick-off sastanak u Šibeniku, 19. lipnja 2023.

Projekt SeaTecHub, kojeg koordinira CMMI, ciparski institut za more i pomorstvo, ima za cilj ojačati inovacijske ekosustave u eko-inovativnim tehnologijama za zdrava i produktivna mora. Kao ključni sudionik, Društvo 20000 milja će u projekt unijeti svoju stručnost i resurse za poticanje ove vitalne inicijative s naglaskom na proživanje ocean literacy principa u sve sfere projekta.
Tijekom kick-off sastanka, koji je održan 19. lipnja 2023. u Šibeniku, sudionici su se uključili u plodonosne rasprave, razmije znanja i uspostavljanje okvira za daljnju suradnju koji će potaknuti inovacije i pomaknuti projekt naprijed. Ovo okupljanje označava početak transformativnog putovanja na kojem će dionici raditi ruku pod ruku kako bi razvili progresivna rješenja za izazove s kojima se naša mora danas suočavaju.

Upoznajte naše partnere

Puni naziv projekta: SeaTecHub – Croatia-Cyprus Excellence Hub on Eco-Innovative Technologies for Healthy and Productive Seas

Partnerstvo: Hrvatska i Cipar

Koordinator: CMMI-Cyprus Marine and Maritime Institute