Društvo i na Azorima – sudjelovali smo na 7. EMSEA konferenciji

7. EMSEA konferencija održana je od 16. do 20. rujna 2019. u EXPOLAB, Sao Miguel, Azori, Portugal s glavnim fokusom na 14. globalni cilj održivog razvoja – Life Below Water.


Predsjednik Društva, Hrvoje Čižmek, tijekom rujna 2019. godine sudjelovao je u sedmoj po redu konferenciji koju organizira European Marine Science Educators Association – EMSEA. EMSEA je međunarodna neprofitna organizacija koja je zauzeta za jačanje i popularizaciju potrebe o znanju o moru “ocean literacy” u Europi – pojam “ocean literacy” podrazumijeva razumijevanje utjecaja mora na čovjeka i čovjekova utjecaja na more. EMSEA pruža platformu za obrazovanje u različitim europskim regionalnim morima, te na svojim konferencijama potiče izlaganje novih i uspješnih pristupa edukaciji na polju znanosti o moru. U svrhu toga, tema Hrvojeva izlaganja bila je „Can Young People Really Help With Science? The Showcase Example Of Operation Wallacea Project In The Adriatic Sea, Croatia“ gdje je uspješno prezentiran rad članova i volontera Društva u suradnji sa internacionalnim studentima koji se odvija u sklopu ljetne škole biologije mora tj. kampa postavljenog na edukacijsko-volonterskoj – CROpwall (Croatia Operation Wallacea).