Operation Wallacea u Hrvatskoj – CROpwall 2018.

Operation Wallacea u Hrvatskoj – CROpwall je projekt ljetne škole bioloških znanosti (Dinaric karst biodiversity course). Organiziran kao edukacijsko-ekspedicijsko-istraživački projekt višemjesečnog volonterskog kampa financiran donacijom britanske organizacije Operation Wallacea koja je proizašla kao inicijativa akademske zajednice Sveučilišta u Oxfordu. Program se provodi u partnerstvu s njima i udrugom Deep Blue Explorers. Volonterski kamp u drugoj godini Cropwalla bio je smješten u Nacionalnom parku Mljet i Parku prirode Lastovsko otočje gdje je više od 200 studenata diljem svijeta prošlo program edukacije i usavršavanje vještina istraživanja o morskom okolišu kroz biološka istraživanja. Sudionici su stekli nova znanja i vještine na temu održivog načina života, pravilnog gospodarenje prirodnim morskim resursima, te im je podignuta svijesti o zaštićenim i ugroženim morskim vrstama te morskom ekosustavu u cjelini. Uz sve to, sudionici volonteri su kroz svoju obuku prikupljali važne podatke za znanost, te su sudjelovali u istraživanju zajednica ježinaca, riba, posidonije i plemenite periske. Uspješno proveden projekt nastavit će se nagodinu – na SILBI!