Priključili smo se BIUS-ovom Velikom terenu “Insula Auri 2019” na Zlarinu

Dok su se BIUS-ovci priključili nama na monitoringu naselja posidonije u Natura 2000 područjima Šibensko – kninske županije, priključili smo se i mi BIUS-ovcima na aktivnostima njihovog posljednjeg velikog terena – na Zlarinu.


Društvo 20000 milja dalo je i svoj doprinos posljednjem Velikom terenu BIUS-a koji se 2019. godine provodio na Zlarinu, pod nazivom „Insula Auri“, Članovi Grupe za biologiju mora pridružili su nam se na provedbi monitoringa posidonije na postajama u blizini Zlarina, a i mi smo se njima pridružili …


Provedbom edukativne radionice za učenike lokalne osnovne škole koje smo upozali s tim što točno rade “istraživači mora”…… sudjelovanjem u akciji čišćenja podmorja i plaže u uvali Magarna na jugu Zlarina.