Sudjelovanje na 24. Ocean Optics konferenciji u Dubrovniku

Od 7. do 12. listopada u Dubrovniku održavala se 24. konferencija posvećena temi “ocean optics”

Konferencija je privukla stručnjake i znanstvenike iz 35 zemalja svijeta, a glavni organizator je The Oceanography Society (TOS) . Ova tematika privlači raznoliku publiku aktivnih poznavatelja tog područja, uključujući oceanografe, morske ekologe, limnologe, optičke inženjere, menadžere upravljanja morskim resursima i stručnjake za politike iz cijelog svijeta.

Društvo je na konferenciji sudjelovalo s poster izlaganjem Hrvoja Čižmeka s temom: The base of the food web and its key players: a case study of the oligotrophic southern Adriatic Sea. Istraživanje je obuhvaćalo mnoge znanstvenike, od kojih su i stručnjaci s Prirodoslovno – matematičkog fakulteta, Instituta Ruđer Bošković i NASA-e